3. ročník súťaže vo varení gulášu

29.08.2023

V sobotu 26.8.2023 sa konal vskutku vydarený 3.ročník súťaže vo varení gulášu. Súťaž sa už tradične konala v areáli materskej školy v Modrovke a organizátorom bol DHZ Modrovka v spolupráci s obcou Modrovka. Ku kotlíkom sa tento rok postavilo 11 súťažných tímov, nielen domácich, ale i z Lúky , obce Považany, Ducového či Hôrky nad Váhom, ktorú reprezentovali až dva tímy tamojších dobrovoľných hasičov. Každý jeden guláš bol iný, jedinečný. Porota ochutnala guláš hovädzí, bravčový i z diviny. Priečky víťazov obsadili domáce tímy. Na 1. mieste skončili víťazi prvého ročníka - tím Kuchárky, 2.miesto patrilo Jager tímu veliteľa DHZ Modrovka a 3.miesto patrilo Plzničkárom. O hudobný program sa postarala hudobná skupina Modrovanka a harmonikár Peter Peťovský. Deti sa mohli vyblázniť v skákacom hrade či pri striekaní vody z hasičského auta. Spestrením súťaže bolo aj vystavenie zaujímavého veterána - motorky Jawa ktorá patrí členovi DHZ Jankovi Struhárikovi. Každý z návštevníkov i súťažiacich si mohol zakúpiť lístky do tomboly, ktorá bola tento rok opäť bohatá. Veľké poďakovanie patrí všetkým súťažiacim, hosťom, účinkujúcim a sponzorom, ktorí pomohli pripraviť takéto krásne podujatie.