O nás

Vitajte na stránkach DHZ Modrovka. Tu nájdete všetky aktuálne informácie týkajúce sa zboru, jeho históriu, fotografie a iné zaujímavosti.

V súčasnej dobe  nie je DHZ  aktívny na hasičských súťažiach, no do budúcnosti určite plánuje postaviť družstvo ktoré sa bude zúčastňovať na okresných kolách PP DHZ. Tiež sa snaží o výchovu mladých hasičov prezentáciami svojej techniky v materskej škole a tým deťom priblížiť svoju činnosť, zaujať ich a v budúcnosti s nimi nacvičovať hasičský šport na súťaže "Plameň".

DHZ Modrovka je zbor pôsobiaci v obci Modrovka v okrese Nové Mesto nad Váhom v Trenčianskom kraji. V súčasnosti má 22 členov a je zaradený do B kategórie hasičských zborov. Vo svojej výbave vlastní aj protipožiarne vozidlo Iveco Daily s protipovodňovým vozíkom. Vďaka tomu sa zúčastňuje pri likvidovaní požiarov a protipovodňových prácach v obci a jej okolí. Plní si tiež preventívne úlohy, ako sú kontroly protipožiarnych zariadení, hydrantov, školenia svojich členov či protipožiarne relácie pre občanov v obecnom rozhlase. V neposlednom rade tiež zbor aktívne pomáha pri kultúrno-spoločenských akciách v obci.