Chodbovica 2024

10.03.2024

Súťažnú sezónu 2024 sme odštartovali v sobotu 9.3.2024 v Senici. V priestoroch tamojšej I. ZŠ sa uskutočnila tradičná súťaž pre mladých hasičov - Chodbovica. Pravidlá oproti minulému roku zostali nezmenené, dokopy 9. súťažných disciplín na 4 podlažiach školy. Mladí hasiči si tak opäť zopakovali zapojenie sacieho vedenia, viazanie uzlov, štafetu dvojíc, či zhadzovanie kolkov pomocou hasičskej hadice. Súťaže sa zúčastnilo dovedna 55 tímov z celého Slovenska, zastúpenie tu mali DHZ z okresov Senica, Trnava, Bratislava, Malacky, Galanta, Púchov či Stará Ľubovňa. DHZ Modrovka sa ho zúčastnil s dvomi družstvami. Družstvo dievčat reprezentovali Bačová Sofia, Gajdošech Ella, Hanzlíková Nina, Mináriková Alica a Prekop Sara, náhradníčkou bola Marianna Majková. Dievčatá si v konkurencii 18 dievčenských družstiev vybojovali výborné 7. miesto. A nestratili sa ani chlapci. Družstvo v zložení Ábel Adam, Prekop Kristián, Prekop Tomas, Riška Matúš a Turovský Dávid s náhradníkom Oliverom Brázdilom, obsadilo v silnej konkurencii 37 družstiev veľmi pekné 13. miesto. Zúročila sa tak poctivá príprava pod vedením hlavnej trénerky Evky Potočkovej. S predvedeným výkonom a dosiahnutými výsledkami sme spokojní a berieme to ako úspešný štart do novej sezóny.