Nácvik evakuácie so škôlkarmi

27.10.2023

V piatok 20. 10. 2023 sme svojou prítomnosťou potešili deti v Materskej škole v Modrovke a aj v susednej obci Modrová. Nebola to však iba obyčajná návšteva, ale nácvik evakuácie v prípade požiara v budove niektorej z Materských škôl. V oboch škôlkach bol postup rovnaký. Po príchode na dvor Materskej školy bol vyhlásený poplach, deti aj s dozorom vyšli z budovy von, kde sa zhromaždili na bezpečnom mieste. Následne jednotka DHZ Modrovka v zložení Ábel Marián a Potočková Evka vykonala prieskum miestností a po zistení, že sa jednalo o planý poplach vydala deťom krátke poučenie ako v podobných prípadoch postupovať. Škôlkari si potom mohli poobzerať hasičskú techniku, vyskúšať si prilby, posadiť sa za volant hasičského auta, či dokonca striekať ručnými striekačkami.