Školenie prvej pomoci

18.01.2024

V sobotu 13. januára 2024 sa Kultúrny dom v Modrovke zmenil na školiace stredisko. 12 členov DHZ Modrovka totiž absolvovalo školenie prvej pomoci. Zamerané bolo nielen na používanie a zásahy s AED, ale aj poskytnutie prvej pomoci osobám. Členovia sa naučili ako vykonať masáž hrudníka, ako postupovať pri popáleninách, zlomeninách, či zásahoch prúdom. Teoretické znalosti si vyskúšali v praxi na trenažéri - figuríne. Na záver všetci úspešne zložili skúšky a odmenení boli certifikátom o absolvovaní školenia prvej pomoci. Školenie teda úspešne absolvovali Ábel Marián, Ábelová Kristína, Bača Miloslav, Balaj Vladimír, Fabuľa Martin, Kusovský Peter, Masár Pavol, Okrucká Renáta, Okrucký Daniel, Potoček Tomáš, Potočková Eva a tiež jedna členka mladých Modrakov - Bačová Sofia. Veľké poďakovanie patrí aj školiteľovi Peťovi, ktorý obohatil školenie aj zážitkami priamo z terénu, keďže je sám členom RZP v Malackách.