Záver sezóny 2023 so 6. miestom

27.10.2023

V sobotu 14. októbra sa na tréningovom ihrisku DHZ Zemianske Podhradie konalo jesenné kolo hry PLAMEŇ. Pre Modrakov to bolo zároveň záverečné vystúpenie v roku 2023. Na súťaž sme sa poctivo pripravovali aj s našimi novými členmi a niektorí z nich si práve v Zemianskom Podhradí aj odkrútili svoju premiéru na hasičských súťažiach. Jesenné kolo hry PLAMEŇ tentokrát pozostávalo z 10. súťažných disciplín. Ako prvé bolo viazanie uzlov na čas, nasledovalo určovanie vecných prostriedkov, streľba zo vzduchovky, štafeta dvojíc, naplnenie nádoby vodou, striekanie s ručnými striekačkami, zhadzovanie kolkov hadicou, určovanie dopravných značiek, hod granátom na cieľ a poslednou disciplínou, ktorá na nás čakala bola predlekárska prvá pomoc. Hodnotil sa nielen čas, za aký súťažné družstvá vykonajú disciplínu, ale aj správnosť vykonania a s tým súvisiace trestné body. V našom prípade sme sa až príliš snažili o bezchybné prevedenie všetkých disciplín, lenže na úkor času. Aj preto nám v konečnom zúčtovaní patrilo až 6. miesto, čo bolo z pohľadu toho koľko času sme venovali príprave, miernym sklamaním. DHZ Modrovka na súťaži reprezentovalo 10 mladých hasičov - Hanzlíková Nina - kapitánka a členovia Ábel Adam, Bačová Sofia, Brázdil Oliver, Gajdošech Ella, Hubinský Juraj, Majková Marianna, Prekop Kristián, Prekop Sara a Prekop Tomas. Všetkým zúčastnením patrí poďakovanie za predvedený výkon, vzornú disciplínu a dôstojné reprezentovanie nášho zboru a obce. Veľké poďakovanie tiež patrí hlavnej trénerke Evke Potočkovej za prípravu družstva na súťaž.

Súťaže sa zúčastnili aj ďalší traja členovia DHZ Modrovka, ktorí však tentokrát nereprezentovali DHZ Modrovka, ale išli pomôcť kolegom z DHZ Hôrka. Tí prišli na súťaž viac-menej ako diváci so 7 deťmi, no vedenie súťaže sa rozhodlo spojiť ich dokopy a umožniť im štartovať po prvýkrát na súťaži Plameň. Bola to pre nich cenná skúsenosť a vyzdvihujem tiež ich odhodlanie pomôcť začínajúcemu tímu svojimi skúsenosťami. Poďakovanie preto patrí Kubicovej Pavlíne, Riškovi Matúšovi a Turovskému Davidovi.

Zastúpenie mal DHZ Modrovka aj v rozhodcovskom zbore. Zuzana Prekop sa na súťaži zúčastnila ako rozhodca na disciplíne vo viazaní uzlov, Kristína Ábelová zase na štafete dvojíc. Obom členkám patrí poďakovanie a pochvala za reprezentáciu.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

1. DHZ Papraď            Výsledný čas 2174,96